22 / Грудень, 2023

Асоціація міст України надала  пропозиції та зауваження до проєкту нової редакції Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

Проєкт оновленої Стратегії потребує доопрацювання в частині створення належних фінансових інструментів, адже, враховуючи недостатність їх у попередні роки, вкрай низьким є рівень виконання чинної Державної стратегії та регіональних стратегій розвитку.

Асоціацією міст України також надано конкретні пропозиції щодо оперативних цілей та завдань Державної стратегії, запропоновано та обґрунтовано доопрацювання переліку викликів, від яких залежить правильність ідентифікації цілей та завдань Стратегії.

Зазначений проєкт оновленої Стратегії не може бути затверджений у запропонованій Міністерством редакції, адже у процесі розроблення проєкту не дотримано принципу прозорості, здійснення попереднього картографічного моделювання функціональних типів територій до затвердження рішенням Уряду їх критеріїв та складу таких функціональних типів.

Про необхідність актуалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки з урахуванням викликів часу, а також майбутнього набуття Україною членства в Європейському Союзі Асоціація міст України ще у лютому 2023 року звернулась  до Віце-прем’єр-міністра–міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова.

У вересні 2023 року Асоціація міст України вже надавала пропозиції до проєкту оновленої Стратегії, але вони не враховані в оприлюдненій редакції проєкту.

 

Асоціація міст України наголошує, що лише прозора та спільна робота над таким важливим документом як Державна стратегія регіонального розвитку може забезпечити якісний результат, буде основою для подальшого розроблення актуальних та якісних стратегій розвитку регіонів і територіальних громад.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)