02 / Вересень, 2021
2 вересня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Учасники – міські, селищні, сільські голови, заступники голів, фахівці земельних та юридичних підрозділів місцевих рад.
Захід організовано в рамках пілотного спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Руслан Фронц відкрив захід, ознайомив учасників з програмою заходу та представив спікерів.
Також він розповів про діяльність АМУ та нагальні питання на порядку денному. Так нещодавно відбулися бюджетні консультації щодо показників Держбюджету-2022. АМУ надала пропозиції. Зокрема, АМУ виступає за збільшення частки ПДФО, яка зараховується до місцевих бюджетів. «Вкрай важливо, аби все ж народні обранці підтримали позицію АМУ щодо збільшення частки зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. Якщо спільними зусиллями все ж буде +5% ПДФО до місцевих бюджетів, то бюджети громад Тернопільщини отримають додатково 249,9 млн грн", - сказав Руслан Фронц.
Тренером практичної сесії виступив Віктор Якимчук - заступник директора департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації. Він розкрив питання щодо складання містобудівної документації та схеми просторового планування території.
Про особливості змін в земельному законодавстві в зв'язку із прийняттям Закону України 711-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» розповіла начальник юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Ірина Цвігун.
Спікери надали роз’яснення та відповіли на запитання учасників.