06 / Квітень, 2017
5 квітня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув пропозиції Президента України до Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489).
За підсумками обговорення було враховано пропозицію Президента України щодо використання як розрахункової величини прожиткового мінімуму при визначенні розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування.
Було відхилено пропозицію Президента України щодо перевірки професійної компетентності кандидатів та конкурсного відбору на посади заступників сільського, селищного, міського голови. Компромісний варіант, запропонований Асоціацією міст України, не розглядався.
Комітет рекомендував Верховній Раді України, у разі непідтримки вказаної позиції, повернути законопроект йому на доопрацювання, яке необхідно провести до найближчого пленарного тижня.
Асоціація міст України підтримує позицію Комітету із застереженням. АМУ вважає правильним збереження існуючого порядку затвердження заступників сільського, селищного, міського голови. Однак відсутність компромісу з Президентом України може заблокувати наступне підписання закону, доопрацьованого і повторно прийнятого Верховною Радою України.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)