30 / Червень, 2021
29 червня Асоціація міст України  надіслала до парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування висновок до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№ 5655).
У листі АМУ нагадує, що на виконання рішення Правління Асоціації від 22.04.2021 р. до Комітету було направлено Позицію Асоціації міст України щодо реформи контролю в містобудуванні та було створено Робочу групу з напрацювання пропозицій до текстів законопроектів щодо реформування містобудування, до складу якої увійшли керівники виконавчих органів міських рад з питань державного архітектурно-будівельному контролю.  Також питання реформи містобудування та повноважень органів місцевого самоврядування у сфері архітектурно-будівельного контролю були обговореними представниками органів місцевого самоврядування під час засідання Секторальної мережі АМУ з місцевого економічного розвитку (22-23. 06,2021 р. м.Львів).
АМУ наголошує, що викладені в листі пропозиції є консолідованою позицією місцевого самоврядування, сформованою за результатами консультацій з органами місцевого самоврядування. Тобто, пропозиції АМУ напрацьовані у тісній комунікації та ґрунтуються на позиції громад-членів Асоціації.
АМУ надала зауваження та пропозиції з питань щодо:
  • звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері державного архітектурно-будівельного контролю
  • державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності та ролі нотаріусів
  • самочинного будівництва
  • містобудівних умов та обмежень
  • моніторингу забудови
  • містобудівного контролю
  • демонтажу об’єктів самочинного будівництва
  • зарахування штрафів та адміністративних зборів до місцевих бюджетів
  • порядку резервування можливостей соціальної та інженерної інфраструктури
  • підміни органів місцевого самоврядування місцевими державними адміністраціями
Асоціація міст України звернулася до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з проханням врахувати вищенаведені зауваження із застосуванням статті 116 Регламенту Верховної Ради України.
Також АМУ надіслала лист парламентському Комітету з питань бюджету з проханням врахувати при розгляді законопроєкту змін до Бюджетного кодексу України (№5656) пропозицію щодо зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 10 % адміністративного збору за реєстрацію у сфері містобудівної діяльності, що здійснюється виконавчими органами міських, селищних, сільських рад. Лист АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)