15 / Лютий, 2021

12 лютого відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому було розглянуто зауваження Президента України до законопроекту "Про внесення змін до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"  №3034а від 27.08.2020 р. Члени Комітету одноголосно ухвалили рішення врахувати їх, рекомендувавши Верховній Раді України прийняти Закон в цілому.

Нагадаємо, законопроект №3034а був прийнятий Парламентом 3 грудня 2020 року.
Асоціація міст України не підтримувала законопроект №3034а як такий, що може паралізувати роботу усіх колегіальних органів місцевого самоврядування через відсутність належного правового механізму врегулювання конфлікту інтересів під час участі осіб у роботі колегіальних органів. АМУ зверталася до Національного агентства з питань запобігання корупції про термінове надання роз'яснень застосування антикорупційного законодавства у роботі колегіальних органів місцевого самоврядування, оскільки зазначений законопроект здатен повністю зупинити функціонування місцевого самоврядування.
АМУ вітає рішення профільного парламентського Комітету щодо підтримки пропозицій Президента, адже запропонована ним редакція статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у повній мірі врегулює питання участі посадових осіб органів місцевого самоврядування у роботі цих органів в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів та не паралізує процес ухвалення рішень.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)