20 / Лютий, 2020
19 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув законопроєкт Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653 до другого читання.
Як зазначалося, метою законопроєкту є на законодавчому рівні надати право Кабінету Міністрів України тимчасово приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проєкти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів. Таке рішення мало на меті надати можливість завершити процес формування спроможних територіальних громад та утворити райони, які відповідають європейським вимогам та стандартам формування територіальних одиниць.  
АМУ підтримувала подані народними депутатами України правки до законопроєкту №2563 до другого читання в частині визначення адміністративного центру територіальної громади, уточнення повноважень Уряду у формуванні територій громад та датою набрання чинності окремих положень проєкту Закону.
На жаль, Комітет погодився з позицією Мінрегіону та підтримав редакцію законопроєкту, якою обмежується право громад самостійно вирішувати питання визначення адміністративного центру громади. Такою редакцією нівелюється право громад на вирішення питання внутрішнього адміністративного устрою та нехтується думка жителів громад з цих питань. Фактично, питання визначення адміністративного центру громади буде залежати від рішення Кабінету Міністрів України.  
Окрім цього, Комітет також не підтримав пропозицію про обов’язкове з’ясування думки громади з питання визначення адміністративного центру та території громади, що не відповідає статті 5 Європейської Хартії місцевого самоврядування.

АМУ категорично заперечує проти такого обмеження прав територіальних громад та просить народних депутатів України під час голосування за законопроєкт № 2653 в сесійній залі парламенту врахувати позицію та інтереси  громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)