Продовжується співпраця в рамах проекту "Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні"

04 / Листопад, 2016

Протягом 24-28 жовтня 2016 року в Одесі, Миколаєві та Вінниці, в рамках проекту «Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що реалізується Асоцацією міст України, Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Норвезьким інститутом місцевих і регіональних досліджень відбулось третє засідання робочих груп з покращення якості надання послуг в сфері соціального захисту, освіти та охорони здоров’я в якому взяли участь представники з 27 міст України.

Протягом тижня учасники робочих груп працювали над аналізом результатів соціологічного дослідження з вивчення громадської та експертної думки щодо якості та доступності послуг в сферах соціального захисту населення, освіти та охорони здоров’я, проведеного у містах-учасниках проекту. В рамках проекту учасники не лише ділились кращими практиками своїх муніципалітетів, обмінювались досвідом вирішення проблем, а й напрацьовували конкретні плани підвищення ефективності діяльності ОМС у надані послуг мешканцям.

Зокрема у соціальній сфері: представники м. Маріуполя розповіли про впровадження «соціальної картки маріупольця», у Кропивницькому успішно функціонує «гаряча лінія міського голови», за допомогою якої міська влада має можливість оперативно отримувати всі звернення від громадян із соціальних питань. Цікавим є досвід Умані, в якому впроваджується ефективна система управління завдяки створення Єдиного центру соціальних послуг. В Одесі функціонує КП «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку», що сприяє поверненню людей з психофізичними вадами в повноцінне соціальне середовище.

Під час візиту до міста Миколаєва, який відбувся 25-26 жовтня, учасники робочої групи в сфері освіти ознайомились з досвідом виконавчого комітету Миколаївської міської ради в організації освітніх послуг, зокрема відвідали Миколаївський муніципальний колегіум  імені  В.Д. Чайки – школу, яку створив Народний учитель України Сергій Михайлович Січко за підтримки місцевої влади. Заклад підтверджує задеклароване гасло про школу, яка є природничо-математичною  за своїм напрямом, національною за своїм змістом і європейською за своєю філософією,  що забезпечує академічну і практичну природничо-математичну та суспільно-гуманітарну підготовку  здібної та талановитої молоді південного регіону України.

Масу позитивних емоцій і корисної інформації учасники отримали від відвідин Миколаївської спеціалізованої школи «Академії дитячої творчості», що здійснює діяльність у напрямі розвитку творчої особистості дитини та її природжених здібностей.

Засідання в сфері охорони здоров’я, що проходило 27-28 жовтня в Вінниці, дало можливість учасникам вивчити кращі практики своїх колег в 9 містах України. Зокрема в Луцьку і Івано-Франківську – співпраця з сільськими громадами, у м. Вознесенськ – планова госпіталізація тільки за направлення сімейного лікаря, Вінниця – місцеві програми на впровадження інформаційних технологій та 100% забезпечення сімейними лікарями, м. Рівне – фінансування програм профілактики і лікування серцево-судинної системи, забезпечення фінансування органних захворювань.

Спільна робота в групах стала справжньою платформою, для обміном досвідом і підготовки плану подальших дій задля покращення надання послуг населенню. Адже проблеми у всіх міст схожі, підходи до вирішення у кожного свої. 

  

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)