Проблемні питання створення госпітальних округів обговорили учасники засідання Волинської регіональної платформи

31 / Березень, 2017
29 березня у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи, на якій обговорили основні напрямки реформування медичної галузі в частині створення госпітальних округів. Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Засідання відбулось за участю міських, селищних та сільських голів та їх заступників, очільників об’єднаних територіальних громад, народних депутатів України Ігоря Гузя та Ірини Костанкевич, представників обласної державної адміністрації. Також участь у заході взяли консультанти АМУ з бюджетних та правових питань.
Відкриваючи засідання виконавчий директор Волинського регіонального відділення АМУ Богдан Самойленко зазначив, що медична реформа, яка здійснюється в рамках децентралізації, є досить непростою, однак через спільне обговорення із усіма зацікавленими сторонами вдасться знайти компроміс задля блага людей.
 
  
Ігор Гузь наполягає, щоб центри госпітальних округів були і в Нововолинську, Володимирі-Волинському та Любомлі, що дозволить надати людям доступні та якісні медичні послуги. «Ми, як риба, рак і щука, працюємо над цим питанням. Обласна державна адміністрація відразу зайняла позицію, як на мене, хибну позицію – дати людям лише три округи. Але ми, як народні депутати, лобіюємо інтереси наших виборців. Концентрація медичного потенціалу завжди була зосереджена саме в обласному центрі – Луцьку. Але повинні розуміти, що треба надалі лобіювати для Волині належну кількість потужних медичних округів, які будуть здатні надати належну медичну допомогу населенню. Після цього стоїть питання наповнення їх в ресурсному плані», – наголосив народний депутат.
У свою чергу, Ірина Констанкевич підкреслила, що питання формування госпітальних округів є одним із найбільш болючих для жителів сільських місцевостей Маневицького і Камінь-Каширського районів. Адже їм в деяких випадках доведеться доїжджати для отримання належної медичної допомоги понад 60 кілометрів, що суперечить нормам розподілу області на госпітальні округи.
«Я, як депутат, який представляє свій виборчий округ, намагаюся «вигризти» додатковий госпітальний округ, і вважаю – це нормально», – додав Ігор Гузь.
   
Учасники заходу акцентували на викликах і загрозах реформування медичної галузі у Волинській області. Власне, проблеми зі створення госпітальних округів на Волині розпочалася ще торік в ОДА. Тоді регулярно з’являлася інформація про створення госпітальних округів на Волині. Варто додати, що ще у серпні 2016-го на Волині пропонували створити 4 госпітальні округи: Луцький (місто Луцьк, Горохівський, Ківерцівський, Луцький, Рожищенський райони - 432 тисячі населення), Ковельский – (Ковельський, Турійський, Любомльський, Ратнівський, Старовижівський, Шацький райони – 275 тисяч населення), Нововолинський (місто Нововолинськ, Володимир-Волинський, Іваничівський, Локачинський райони) та Камінь-Каширський (Камінь-Каширський, Любешівський та Маневицький райони). Вже тоді між Нововолинськом на Володимиром-Волинським розпочалася боротьба за право бути центром госпітального округу.
За підсумками регіональної платформи Волинське регіональне відділення АМУ спрямує напрацьовані пропозиції народним депутатам України, Голові  обласної державної адміністрації та Голові обласної ради задля вирішення проблем на законодавчому рівні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)