Проблемні питання бюджетного забезпечення громад у 2017 році обговорили учасники Львівської регіональної платформи

20 / Вересень, 2016
17 вересня у Львові відбулося засідання регіональної платформи з діалогу щодо розвитку місцевого самоврядування на тему «Проблемні питання бюджетного забезпечення громад у 2017 році».
Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
У роботі платформи взяли участь міські та селищні голови області, народні депутати України С.Кіраль та Л.Підлісецький, перший заступник голови Львівської обласної держадміністрації Р.Замлинський, депутат Львівської обласної ради Г.Бордун.
В ході обговорення питання бюджетного забезпечення громад у 2017 році народний депутат України С.Кіраль повідомив, що відбулася тільки загальна презентація проекту Бюджету 2017, а бюджету зі всіма цифрами і текстом депутати ще не бачили.
До дискусії щодо місцевих бюджетів долучилися міські голови Жидачева, Золочева, Жовкви, Новояворівська, Кам’янка-Бузької, Буська та голова Ходорівської міської ОТГ. Очільники громад звернулися до народних депутатів з проханням сприяти невнесенню змін до Бюджетного Кодексу України, щоб залишити без змін дохідну і видаткову частини бюджетів міст районного значення, а також залишенню у чинній редакції порядку сплати акцизного збору з реалізації підакцизних товарів.
У зв’язку з розподілом та зі збільшенням видаткових повноважень ОТГ учасники заходу запропонували збільшити відсоток спрямованого ПДФО до бюджетів ОТГ з 60% на 65%.
Виступаючи з питання щодо проходження процесу об’єднання громад, перший заступник голови ЛОДА Р.Замлинський повідомив, що на розгляд сесії Львівської облради подано доопрацьований Перспективний план формування спроможних громад Львівщини. Питання заплановане на 11 жовтня. Також він зупинився на державних стимулах до об’єднання громад та можливостях ОТГ брати участь у різноманітних проектах.
В обговоренні цього питання взяли участь народні депутати, міські голови Перемишлян, Городка, Жидачева, селищний голова Східниці та голова Ходорівської міської ОТГ. Вони, зокрема,Ю зупинялися на таких проблемах.
Згідно діючому законодавству відповідність Перспективному плану – це обов’язкова умова отримання податків та державної субвенції для ОТГ. На даний час у Львівській області утворено нових шість громад – Давидівську, Шегинівську, Мостиську, Судовишнянську, Нежухівську, Жовтанецьку. Усі вони не відповідають повному формату, який передбачений змінами до Перспективного плану. Це означає, що ці громади не матимуть права на застосування ст.64 Бюджетного Кодексу України. У цій ситуації  не виправдовуються надії, тих, хто вирішив об’єднатися, на зміни у житті своїх громад. Жителі знову будуть розчаровані, що державна законодавча влада не підтримала їхнє право на розвиток своїх громад. Така ситуація зупиняє ті громади, які уже були на порозі початку процесу об’єднання і дає суттєві аргументи у руки тих, хто вичікує, що реформування України зупиниться.
Учасники платформи запропонували внести зміни до законодавства:
  • у ст.64 Бюджетного Кодексу України для ОТГ – замінити слова «згідно Перспективного плану» словами «в межах Перспективного плану»,
  • вибори в міській та селищній ОТГ проводити за мажоритарною системою,
  •  всі земельні питання, в тому числі, враховуючи землі за межами населених пунктів, повинні вирішуватися органами місцевого самоврядування як ОТГ, так і громадами, що ще не об'єдналися.
Виконавчий директор Львівського РВ АМУ В.Абаімов наголосив, що є потреба у системності змін щодо передачі повноважень місцевому самоврядуванню, на якому тримається життєдіяльність всієї країни. «Органи місцевого самоврядування є основою, фундаментом, держави», - сказав він.
Заступник Голови Львівського РВ АМУ міський голова Жовкви П.Вихопень від імені громад регіонального відділення Асоціації звернувся до народних депутатів щодо надання допомоги на рівні держави для вирішення питання утилізації ТПВ на Львівщині. Вже 4 місяці не вирішується проблемна ситуація з вивезенням ТПВ зі Львова, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Пустомитівського, Городоцького, частково Яворівського районів, які опинилися на межі катастрофи екологічного лиха.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)