26 / Грудень, 2022
23 грудня  Асоціація міст України представила постатейне обґрунтування всіх положень, наданих у зверненні до Президента України про застосування права вето до законопроєкту 5655.
Спікерами заходу виступили радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
В заході взяли участь понад 300 міських, сільських та селищних голів, представників виконавчих органів місцевих рад.
 
Оксана Продан виступила із презентацією, в якій детально та з посиланням на відповідні статті законопроєкту обґрунтувала, чому 5655 повинен бути відхилений.
Зокрема, законопроєктом 55655:
● знищується ідея запровадження електронної системи регулювання містобудування;
● стимулюється самовільне будівництво;
● легалізується незаконне будівництво;
● передається суб’єктам господарювання виключно державна функція контролю та нагляду;
● збільшується вартість оформлення містобудівної документації
● позбавляється громадськість прав ініціювати обов'язкові перевірки будівництва у разі виявлення ними порушень;
● монополізується допуск на ринок;
● порушуються праваа власників земельних ділянок;
● зростає корупція у містобудівній сфері;
● обмежуються можливості органів місцевого самоврядування.
В презентаціі були наведені конкретні статті, їх частини, якими обмежено реальні можливості місцевого самоврядування та введено нові обов’язки та відповідальність.
 
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зазначив громади, фахівці виконавчих органів яких працювали спільно з Аналітичним центром АМУ з квітня 2021 року над проектом 5655, надавали пропозиції до Парламенту, але вони не були враховані.
«Містобудування - це основа розвитку будь-якої громади, а цим проєктом ця основа знищується», - зазначив О.Слобожан та додав, що законопроєкт 5655 порушує сім статей Конституції України, саме тому, вперше в історії, проти законопроєкту спільно виступили органи місцевого самоврядування, представники громадських організацій, ЗМІ, експерти, архітектори, проєктанти та громадськість. І саме тому петиція до Президента із закликом ветувати законопроєкт набрала необхідну кількість голосів в рекордні строки, за один день.
Крім цього, Виконавчий директор Асоціації міст України зазначив, що у презентованому постатейному аналізі законопроєкту чітко та ясно, за нормами проєкту та без політичних гасел, викладено усі негативні моменти 5655. Саме це дає можливість представникам місцевого самоврядування переконатись, які ризики несе можливе впровадження таких норм.
 
Підсумовуючи, Олександр Слобожан зазначив, що Президент України знаходиться на боці суспільства, місцевого самоврядування та мешканців громад, а отже застосує надане йому право вето до 5655.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)