03 / Червень, 2021
3 червня Президент України повернув до Парламенту зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (законопроєкт № 4535), який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.
Закон спрямований на вдосконалення правового регулювання питань щодо інституту старост та утворення старостинських округів. Водночас документ містить зміни до закону про Конституційний Суд України, які не стосуються питань старост.
Зокрема, статтю 11 Закону «Про Конституційний Суд України» запропоновано викласти у новій редакції, яка не забезпечує додержання принципу політичної нейтральності суддів Конституційного Суду, адже із закону виключаються положення, які фактично розкривають складові такої нейтральності.
Враховуючи це, Президент запропонував Парламенту виключити із Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» пункт про внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України».
Нагадаємо, Асоціація міст України наголошувала, що Закон містить норми, які зовсім не пов'язані з місцевим самоврядування і які були ухвалені «під вивіскою» законопроєкту №4535. Ухваленням таких змін Верховна Рада знехтувала місцевим самоврядуванням, заполітизувавши технічний законопроєкт і, таким чином, висловила своє негативне ставлення до реформи місцевого самоврядування.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)