23 / Вересень, 2019
20 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції» (№713/2019).
Згідно цього документу, Уряд має передбачити під час доопрацювання проєкту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до обґрунтованих потреб кошти на здійснення заходів, спрямованих на стимулювання економічного зростання, підвищення соціальних стандартів, розвиток гірських територій українських Карпат, а також збільшення обсягу коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Крім того, Кабінет Міністрів України має забезпечити розроблення та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України такі законопроєкти:
До 1 жовтня:
  • про обіг земель сільськогосподарського призначення;
  • про легалізацію грального бізнесу в Україні;
  • про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування видобутку бурштину в Україні;
  • про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку.
До 1 січня 2020 року:
  • про засади адміністративно-територіального устрою України;
  • про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства про місцеві вибори;
  • про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» щодо підвищення спроможності агенцій регіонального розвитку;
  • про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» щодо посилення конкурентоспроможності регіонів;
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення законодавства про працю.
Також Уряд повинен вжити заходів щодо підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2019/20 року та його проходження і забезпечення готовності регіонів до осінньо-зимового періоду 2019/20 року, здійснення постійного моніторингу.
Уаказ передбачає, що Кабінет Міністрів до 1 січня 2020 року розробить та затвердить державну стратегію регіонального розвитку на 2021 - 2027 роки.
До 15 жовтня цього року та до 20 січня 2020 року, Уряд має подати інформацію про стан виконання цього Указу.
Документ набрав чинності з дня опублікування - 20 вересня 2019 року.
Ознайомитися з повним текстом Указу можна тут.
За інформацією офіційного Інтрнет-представництва Президента України 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)