09 / Червень, 2022
7 червня Президент України підписав Закон №2254-IX  від 13.04.2022 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності».
Новий Закон:
► визначає правові та організаційні засади відбудови зруйнованих територій; 
► спрощує процедуру розміщення тимчасових споруд для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб; 
► спрощує процедуру зміни цільового признащення земельної ділянки без дотримання її функціонального призначення території;
► врегульовує окремі питання розміщення виробничих потужностей релокованих підприємств.
 
Також цей Закон запроваджує новий вид містобудівної програми - Програму комплексного відновлення області, території територіальної громади (її частини). Це - обласна або місцева програма відновлення територій, яка визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і включає комплекс заходів для забезпечення відновлення території, яка постраждала внаслідок збройної агресії проти або в якій сконцентровані соціально-економічні, інфраструктурні, екологічні чи інші кризові явища. Програма комплексного відновлення території розробляється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради у формі електронного документа та вноситься до Реєстру будівельної діяльності.

Більше інформації про положення нового  Закону - читати

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)