08 / Травень, 2020
8 травня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» (законопроєкт № 2653 від 20.12.2019 р.).
Документом регламентовано, що «До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад (громад), а також подання до Верховної Ради України проектів законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів здійснює Кабінет Міністрів України».
У «Прикінцевих положеннях» зазначено «Центральній виборчій комісії забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів на основі територій територіальних громад, визначених Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону».
Асоціація міст України в цілому виступала за прийняття законопроєкту, однак піддавала критиці окремі його положення.
Зокрема, АМУ виступала проти обмеження права громад самостійно вирішувати питання визначення адміністративного центру громади, адже такою редакцією нівелюється право громад на вирішення питання внутрішнього адміністративного устрою та нехтується думка жителів громад з цих питань. Також АМУ виступала за обмеження права Кабінету Міністрів України у часі визначати адміністративні центри територіальних громад та території громад.
Асоціація міст України висловлює сподівання, що подальші кроки органів державної влади щодо реформування адміністративно-територіального устрою та територіальної організації влади будуть базуватися на узгоджувальній позиції з органами місцевого самоврядування та АМУ.
Нагадаємо, Асоціація міст України зверталася до Голови Верховної Ради України з проханням невідкладно включити до порядку денного засідання Верховної Ради України питання розгляду законопроєкту про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)