Презентовано Фаховий огляд Ради Європи з питань врядування у містах-метрополіях на прикладі Київського регіону

24 / Липень, 2019
24 липня в Київській міській державній адміністрації відбулася презентація звіту Фахового огляду Ради Європи з питань врядування у містах-метрополія на прикладі Київського регіону.
У заході взяли участь: Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, заступник Голови КМДА Марина Хонда, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг, Голова Київського регіонального відділення АМУ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, директор Проекту USAID  ПУЛЬС Ігор Парасюк, голови громад Київської області, міжнародні експерти.
Захід організовано АМУ в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», у співпраці з Київської міською державною адміністрацією.
  
Віталій Кличко відкрив засідання та привітав учасників. Мер Києва підкреслив, що на законодавчому рівні в Україні відсутні закони та нормативно-правові акти, які б регулювали створення агломерацій, тому Київський регіон звернувся до міжнародних організацій за експертним аналізом та порадами, які сьогодні будуть представлені учасникам. Голова АМУ повідомив, що планується створення асоціації «Київська агломерація», яка стане платформою для співпраці у процесі формування метрополії та партнерства в різних сферах життєдіяльності кожної громади-учасниці.
В.Кличко відзначив, що Київ налаштований на ефективну співпрацю з прилеглими територіями на паритетних умовах. «Ми розуміємо, що це - лише початок діалогу. І ми виступаємо за повне збереження місцевого самоврядування, рівноправність у відносинах. Наша мета -  спільний ефективний розвиток столиці та навколишніх міст і селищ», - підкреслив Кличко.
Олександр Слобожан акцентував важливість дослідження, яке провела Рада Європи, та започаткування асоціації, що буде першим кроком у створенні Київської агломерації. Столиця надіслала до 39 територіальних громад відповідні звернення щодо співпраці та 13 з них вже приєдналися до ініціативи. Виконавчий директор АМУ додав, що питання формування міських метрополій сьогодні особливо актуальне, оскільки цей формат співпраці дає можливості для ефективного вирішення спільних питань соціально-економічного розвитку великих міст та суміжних територіальних громад.
«Якщо оцінювати розвиток будь-якої європейської столиці, то ми бачимо, що усім потрібна агломерація. Більшість жителів околиць працюють у столиці, користуються міським транспортом, освітніми і медичними послугами. І коли міська влада, як зараз передбачено Бюджетним кодексом каже, що ми будемо підтримувати тих киян, які у нас проживають, то виходить що ми обмежуємо тих, хто працює у столиці. Тому єдиним способом забезпечити для мешканців передмість такі ж права і можливості, як і в столичних жителів – це створити агломерацію», - сказала Марина Хонда.
Звіт та рекомендації для України і міжнародний досвід представила Шарлот Адан, Директор «Charlie Adan Executive Ltd.» та Голова громадської ради боротьби з шахрайством на місцевому рівні при Міністерстві ЖКГ, громад та місцевого самоврядування Великої Британії, експерт Ради Європи.
Анатолій Федорук виступив з презентацією «Планування соціально-економічного розвитку Київської метрополії: ініціативи, стан реалізації та виклики та нові можливості».
Учасники заходу обговорили представлений Фаховий огляд та отримали від експертів відповіді на запитання. 
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)