Представники міст в рамках «Маршрутів успіхів» відвідують об’єкти Луцька, де реалізовано кращі практики

12 / Червень, 2019
11-12 червня у Луцьку відбувається навчальний візит на тему «Впровадження енергоменеджменту та реалізація інвестиційних проектів як шлях до забезпечення сталого розвитку громади». Захід проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Луцькою міською радою.
Вивчати досвід Луцька приїхали близько 30 представників органів місцевого самоврядування – міські голови, їх заступники, начальники та фахівці профільних підрозділів із Києва, Вінницької, Волинської, Житомирської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.
11 червня, після завершення засідання, яке проходило у ЦНАП міста Луцьк (читати блільше), учасники поїхали ознайомлюватися з об’єктами міста, де реалізовані кращі практики у різних сферах муніципального розвитку громади.
Першим посадовці органів місцевого самоврядування оглянули будинок на вулиці Словацького, 12 та оцінили результат роботи ОСББ «Центральна Вежа». Цей будинок – шістнадцятиповерхова будівля у центрі міста, яку утеплили, реконструювали систему опалення та встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Це дозволяє мешканцям будинку отримати до 58% економії за опалення у найхолодніші місяці. 
Роботи у «Центральній вежі» провели завдяки співфінансуванню з міського бюджету, зокрема в рамках Програми відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК м.Луцька, залучених на впровадження в будинках енергоефективних заходів на 2018-2020 роки.
Також гості міста завітали до луцької школи №1. Директор закладу Андрій Киця розповів про її термомодернізацію в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в громадських закладах міста Луцька» та програми НЕФКО-2. Директор школи сказав: «Щоб знайти причини втрати тепла, у закладі провели повний енергоаудит будівлі, і тільки тоді розпочали роботи». У школі, яка, до речі, є однією з двох шкіл у місті, що мають власну котельню, замінили вікна на енергоощадні, утеплили фасад і дах, а покрівлю ще й герметизували.
    
Як у місті бережуть і дбають про історичні пам’ятки самоврядці з усієї України змогли дізнатися під огляду об'єктів міської інфраструктури, що розпочалося на центральній площі міста – Театральному майдані, де на початку ХХ століття був розташований міській сад, а зараз Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка, Кафедральний собор Святої Трійці з комплексами споруд монастиря та костелу бернардинів, пам’ятник Лесі Українці, Палац культури міста Луцька, а також магазини та готель.
Учасники візиту відвідали Луцький замок, який до наших днів зберіг 80% своєї автентичності. Незабаром тут розпочнуть роботи у рамках проекту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька». Виконком Луцької міської ради спільно з містом Люблін у 2016 році подали проект «Польща-Білорусь-Україна» у рамках транскордонного співробітництва та виграли грант на його реалізацію. Таким чином, на відновлення замку виділено 1,2 мільйона євро грантових коштів з-закордону, а ще 114 тисяч євро – з бюджету міста Луцьк.
У замку буде реставровано вежі Чарторийських окольного замку. Також планують зовнішнє відновлення фасаду монастиря єзуїтів, реставрація оборонного муру та його укріплення, внутрішні роботи у вежі з влаштування музею лицарства, та роботи у підвалах монастиря. 
Учасники заходу змогли оцінити результати відновлення благоустрою у міському парку. Там побудовано алею ліхтарів, алею парасольок, алею закоханих, міст та мотузковий парк. Крім того, у парку викладено доріжки бруківкою та встановлено нові лавки. Тут можна покататися на човнах та взяти на прокат велосипед.
Продемонструвала міська рада й проект співпраці влади і бізнесу – оновлено раніше занедбаний сімейний відпочинковий комплекс «Ротонда», який за гривню на рік дали в оренду на 10 років підприємцеві, який і відбудував його.
Також делегація з українських міст відвідала Луцький зоопарк – проект, реалізований внаслідок співпраці міської ради та Євросоюзу. 
Екскурсію комунальним закладом провела директорка зоопарку Людмила Денисенко, яка розповіла як із маленького зоокуточка було створено підприємство, що за 2018 рік заробило понад 2,5 мільйони гривень та сплатило великий обсяг коштів з податків у місцевий бюджет. У зоопарку живуть 800 тварин, щороку підприємство будує чотири-п’ять вольєрів для них.
Учасники візиту були вражені побаченим, активно спілкувалися з працівниками об’єктів міста, де вони побували. Сьогодні, 12 червня, візит продовжується. Учасники також відвідають місця у Луцьку, де реалізовані кращі практики.
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)