16 / Грудень, 2020
Структура Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в Україні проводить системну підтримку процесів, які сприяють покращенню становища жінок в Україні. У лютому 2020 року партнери з розвитку, які реалізують проєкти в сфері гендерно-відповідальних процесів децентралізації та сталого регіонального і місцевого розвитку, висловили необхідність координації проєктів у цій сфері.
Для цього, зокрема, була створена Тематична група з питань гендерної рівності та децентралізації при Раді донорів Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки ООН Жінки.
Мета - розширення стратегічного партнерства Мінрегіону і партнерів з розвитку для забезпечення злагодженої, узгодженої, комплексної підтримки Міністерства у виконанні міжнародних і національних зобов’язань України щодо гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, а також створення платформи для регулярного обміну знаннями, кращим досвідом, висновками та напрацюваннями
Слід зазначити, що Асоціація міст України виконує комплексну роботу щодо зміцнення ефективного партнерства органів самоврядування в українських громадах, впровадження реформи з децентралізації влади та сприяє забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, є офіційним координатором впровадження Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад в Україні. Тож структура ООН Жінки запросила АМУ долучитися до роботи Тематичної групи з питань гендерної рівності та децентралізації, що сприятиме забезпеченню відповідного представлення інтересів територіальних громад в порядку денному реформи з децентралізації.
До складу Тематичної групи від Асоціації міст України увійшла заступниця директора проєкту ПУЛЬС Наталія Лазаренко, яка координує діяльність АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків з 2010 року.
Нагадаємо, Асоціація міст України сприяла проведенню дослідження структури ООН Жінки на тему впливу пандемії на становище жінок у квітні 2020 року, надавала свої пропозиції щодо збору гендерно розрізнених даних. Зокрема, 2 жовтня Асоціація провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію результатів опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики.
Крім того, 11 грудня 2020 року розпочався навчальний онлайн-курс «Гендерний підхід на місцевому рівні в Україні».