27 / Червень, 2024

Допомогти зняти обмеження на перетин кордону для депутатів та службовців органів місцевого самоврядування просить Асоціація міст України Голову Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олену Шуляк та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 2023 року №69 заборонено перетин кордону всім депутатам місцевих рад та службовцям муніципалітетів, незалежно від їх військового обов’язку, зокрема жінкам, особам з інвалідністю, пенсіонерам. Зазначена постанова значно обмежила  можливості депутатів місцевих рад у частині організації міжнародної співпраці та отримання громадами гуманітарної допомоги. Це суттєво ослаблює місцеве самоврядування, створює умови для централізації та зменшує можливості громад на відновлення.

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України 04 березня 2023 року прийняв рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України опрацювати пропозиції щодо внесення змін до окремих положень Правил перетинання державного кордону громадянами України в частині вдосконалення порядку перетинання представниками місцевого самоврядування державного кордону (пункт 1 Протоколу засідання Конгресу).

Генеральний штаб Збройних Сил України висловився щодо недоцільності заборони на перетин кордону депутатам місцевих рад та посадовим особам місцевого самоврядування, які не підлягають мобілізації.

Асоціація міст України системно піднімає питання відміни обмеження права перетину кордону депутатам місцевих рад та керівникам структурних підрозділів, у тому числі жінкам та не військовозобов’язаним.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)