Практикум в Івано-Франківську: питання бюджетів, видатків, ефективності управління

10 / Грудень, 2019

 

 

10 грудня в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Учасниками практикуму були міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, керівники фінансових управлінь.
Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук зосередив свою увагу на Держбюджеті-2020, його впливі на місцеве самоврядування: «Бюджет на 2020 рік прямо впливатиме на місцеві бюджети та на добробут громадян, оскільки всі послуги делегованих повноважень держави, зокрема щодо освіти і медицини, надаються безпосередню в громадах. І при нестачі ресурсу на ці послуги, їх надаватимуть неповноцінно, або громада буде змушена за свій рахунок дофінансовувати їх, що впливатиме на розвиток інфраструктури в громадах, який сьогодні так потрібний їх жителям». 
АМУ та громади проводили системну роботу щодо вивчення проблем, пов’язаних із фінансуванням у всіх галузях життєдіяльності територій. Це стало основою неодноразових звернень до керівництва держави з пропозиціями врахувати їх у Державному бюджеті на 2020 рік. Тож Юрій Стефанчук подякував народним депутатам за підтримку важливих змін для громад, зокрема продовження сплати пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту, продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального, переведення на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом об’єднаних територіальних громад, які провели вибори у 2019 році.
Модератор заходу, кандидат економічних наук, докторант, доцент кафедри фінансів, директор Проектно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Світлана Кропельницька акцентувала увагу на підвищенні ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Вона зазначила, що необхідним є створення системи прогнозно-результативного контролю в процесі формування та використання фінансових ресурсів місцевих бюджетів, що базується на взаємодії ОМС з фінансовими та податковими органами. Це сприятиме вирішенню проблеми відсутності у ОМС інформації про суми нарахованих, сплачених, надмірно сплачених податків і зборів до місцевих бюджетів на відповідних територіях. Також такий механізм має вплинути на ліквідацію проблеми зі сплатою податків не за місцем знаходження суб’єктів господарювання, а за місцем реєстрації (оскільки це особливо впливає на недоотримання коштів у місцеві бюджети від ПДФО.
 
              

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)