Практикум в Херсонському РВ АМУ з публічних закупівель та оренди комунального майна

12 / Лютий, 2020
12 лютого в Херсонському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування, оренда комунального майна». Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь голови органів місцевого самоврядування, фінансисти, фахівці з юридичних питань, представники тендерних комітетів, керівники профільних управлінь та департаментів.
Під час відкриття навчального семінару виконавчий директор регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська підкреслила важливість вивчення ключових питань оновленого законодавства, аби уникнути помилок та запобігти зловживанням, діяти прозоро та ефективно при здійсненні публічних закупівель та укладанні договорів оренди комунального майна.
З новаціями законодавства, зокрема, про спрощені закупівлі та діяльність тендерного комітету, уповноважених осіб та безпосередньо про планування та проведення закупівель розповіли запрошені експерти – регіональний консультант АМУ з бюджетних питань у Чернігівській області, фахівець з публічних закупівель, кандидат економічних наук Микола Силенко та начальник відділу координації державних закупівель Херсонської міської ради Наталія Сурма.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                 
Микола Силенко
детально зупинився на особливостях використання системи ProZorro, проведенні відкритих торгів, переговорних процедурах закупівлі, а також на укладанні, виконанні та внесенні змін до договорів про закупівлю, оскарженні процедур закупівель. Окремо йшлося про необхідність посиленого моніторингу та контролю в сфері публічних закупівель.
Учасникам практикуму надали рекомендації, практичні приклади застосування процедур та аналіз ключових помилок, яких слід уникати при їх проведенні. Також відбулись індивідуальні консультації для учасників, адже оновлене законодавство в сфері публічних закупівель вступає в дію вже з 19 квітня 2020 року. Тому до цього часу слід чітко врегулювати раніше укладені договори та підготуватися до проведення процедур згідно оновлених правил, вивчивши правові та практичні аспекти публічних закупівель, на чому наголосив експерт. Він звернув увагу на можливості застосування при цьому нових електронних сервісів, які вдосконалюються.
Експерти наголошували на необхідності чіткого дотримання процедур, взаємодії всіх причетних до їх виконання осіб, підвищеному контролі та взаємній відповідальності сторін. Багато запитань викликала, зокрема, процедура визначення уповноважених осіб.
Модератор заходу Ірина Соловйова детально зупинилася на практичній реалізації органами місцевого самоврядування Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Практикум завершився активною дискусією, у ході якої учасники заходу отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)