Практикум в Чернівецькому РВ АМУ щодо здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування

21 / Лютий, 2020

21 лютого в Чернівецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування, оренда комунального майна». Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасниками практикуму стали керівники виконавчих органів місцевого самоврядування та фахівці профільних підрозділів.

Відкрив роботу практикуму виконавчий директор Чернівецького РВ АМУ Павло Горюк, який наголосив на актуальності та важливості розгляду питань оренди комунального майна за законом, що діє з 1 лютого, оскільки від прийнятих рішень залежить розмір надходжень в бюджет громади та можливості щодо покращення надання послуг жителям.
Модератор практикуму Володимир Бузіла розповів про нововведення в нормативно-правовому регулюванні державних закупівель, зокрема про Закон України «Про оренду державного та комунального майна», шляхи реалізації новітніх технологій і електронних сервісів, Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Також він детально ознайомив учасників зустрічі із практикою застосування системи ProZorro; перевагами електронних сервісів, роботою в електронній торговій системі (ЕТС).
Сергій Киюк, експерт з закупівель Агенції розвитку громад Буковини, ознайомив учасників заходу з інформацією щодо тендерної документації та особливостей проведення відкритих торгів, оскарження процедур закупівель.
Спікери наголосили на необхідності чіткого дотримання процедур при роботі із системою ProZorro, підвищеному контролі та взаємній відповідальності сторін.
Наприкінці заходу учасники розглянули процедуру укладання договорів з операторами ЕТС, проблематику роботи та шляхи їх вирішення на прикладі роботи Чернівецької міської ради. По кожній тематиці звучали питання, на які були надані конкретні відповіді. В цілому вдалось обговорити питання діяльності об’єднаних територіальних громад, обмінятись досвідом та внести пропозиції для покращення співпраці з місцевими органами державної влади.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)