Практикум у Волинському РВ АМУ присвятити питанням протидії корупції

23 / Березень, 2017
22 березня у Волинському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум на тему «Практика застосування антикорупційного законодавства. Електронна система декларування доходів». Захід проведено в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасниками практикуму були міські та селищні голови-члени Волинського РВ АМУ,  представники профільних управлінь органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Модератором заходу виступив голова ГО «Центр суспільних дій «Сівітас», голова Правління ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» Володимир Зиль.
Зі вступним словом до учасників звернувся виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко, який поінформував про реалізацію Асоціацією проекту ПУЛЬС та обґрунтував важливість практикуму щодо запобігання корупції. «До регіонального відділення надходило багато прохань від представників органів місцевого самоврядування щодо роз’яснення діючого антикорупційного законодавства, адже Україна сьогодні знаходиться в активній фазі антикорупційних реформ, які прямим чином стосуються їхньої діяльності», – зазначив він.
Учасники заходу отримали роз’яснення щодо нової структури антикорупційних органів в Україні та поширення дії Закону «Про запобігання корупції» на посадових осіб місцевого самоврядування. Їм були надані практичні поради щодо дій посадовців в разі надходження пропозиції неправомірної вигоди або подарунка. Крім того, розглядалися практичні кейси декларування доходів посадових осіб місцевого самоврядування (повідомлення про суттєві зміни майнового стану, технічні аспекти роботи системи, декларування доходів близьких осіб декларантів, декларування об’єктів нерухомості – незавершених об’єктів будівництва, декларування доходів від оренди земельних паїв, декларування транспортних засобів та ін.). Міські та селищні голови визначили способи врегулювання конфлікту інтересів та наслідки його нерозв’язання, а також дізналися відповідальність за корупцію та пов’язані з корупцією правопорушення.
На завершення практикуму учасники разом з модератором обговорили, що кожен може зробити для протидії корупції, а саме: стати прикладом нетерпимості до її проявів, рішуче припиняти спроби втягнення в корупційні діяння, сумлінно та прозоро виконувати свої посадові обов’язки, відокремлювати службову діяльність від приватного життя та викривати факти корупційних діянь.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)