04 / Лютий, 2020
4 лютого у Рівненському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування гендерного підходу в бюджетному процесі та гендерна статистика», учасниками якого стали міські голови, заступники міських, селищних голів, секретарі рад. Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Під час відкриття навчального семінару виконавча директорка регіонального відділення Тетяна Грещук зауважила: «Гендерне бюджетування - визнане у всьому світі, сьогодні це ефективний інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. Тому дана тема сьогодні є надзвичайно важливою».
Модераторка практикуму Анна Кульган детально розповіла, як правильно застосовувати гендерний підхід в бюджетному процесі та як працює гендерна статистика.
Консультантка з питань бюджету та фінансів Рівненського РВ АМУ Людмила Кушнер навела приклади того, як працює гендерне бюджетування у обласних закладах, адже на Рівненщині вже піднімалося це питання (і доволі успішно впроваджувалось у деяких закладах).
Учасникам практикуму презентували ще один проєкт за підтримки Асоціації міст України - гендерна ініціатива смт Гощі та Смизької ОТГ «Посилення впливу жінок Гощанського району та Смизької ОТГ на ухвалення рішень на місцевому рівні шляхом створення громадських організацій». Вікторія Костюк, керівниця Агенції розвитку громад «Інтонація змін» розповіла про результати проєкту, адже він вже на фінальній стадії. До цього проєкту приєдналися активні жінки з двох громад. В рамках ініціативи відзняли десять соціальних відео програм про активних жінок, їх трансляція вже розпочалася на місцевому телебаченні. Проєкт вже дає перші результати: ініціативи жінок Гощанщини отримали підтримку на Громадському бюджеті.
Наприкінці практикуму учасники підсумували результати та обговорили подальші дії.