09 / Квітень, 2019
9 квітня у Київському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства органами місцевого самоврядування області на тему: «Розробка та реалізація інфраструктурних та інвестиційних проектів за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам, грантових, позик та коштів ДФРР». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: представники міст, селищ, сіл та ОТГ Київщини, консультанти Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського РВ АМУ.
Модератором практикуму виступила Погребна Наталя Олегівна, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації.
Модератором практикуму виступила Погребна Наталя Олегівна, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації.
Відкрив практикум виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гаррі Мартін, який поінформував учасників про діяльність Асоціації міст України та проекту Пульс. Він, зокрема, зазначив, що практикуми давно стали майданчиком для спілкування та обміну досвідом між фахівцями органів місцевого самоврядування, отримання корисної опрацьованої експертами АМУ інформації. Також Г.Мартін наголосив на актуальності теми практикуму.
У ході практикуму були обговорені такі питання:
У ході практикуму були обговорені такі питання:
- огляд інвестиційного законодавства;
- особливості підготовки та подання інвестиційних проектів, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;
- підготовка проектів, що можуть реалізуватися за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Вимоги та напрямки використання
- практичний досвід громад в підготовці проектів;
- інструменти реалізації енергоефективних проектів як механізм спроможності громад;
- інші джерела фінансування інфраструктурних та інвестиційних проектів. Основний перелік. Можливості. Вимоги. Співпраця з інституціями розвитку громад.
Завдяки таким практикумам в рамках проекту ПУЛЬС спеціалісти та експерти з громад мають платформу для спілкування, обміну досвідом та пошуку оптимального вирішення проблемних питань.