Практикум у Горішніх Плавнях присвятили питанням енергозбереження та термомодернізації в громаді

11 / Жовтень, 2016

 

6 жовтня в місті Горішні Плавні Полтавської області відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Енергозбереження та термомодернізація в громаді: юридичні аспекти та практичний досвід органів  місцевого самоврядування». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Привітали учасників практикуму Голова Полтавського регіонального відділення, Миргородський міський голова С.Соломаха, Горішньопланівський міський голова Д.Биков та виконавчий директор Полтавського РВ Г.Безносик.

  

Висвітлюючи тему практикуму, місцеві посадовці розглянули такі правові документи, зокрема:

  • Закони України; "Про енергозбереження" ;"Електроенергетику"; "Про альтернативні види палива"; "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку"
  • Постанову Кабінету Міністрів України від 30.11.99 р. №2183 "Про скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами
  • Указ Президента України від 16.06.1999 р. №662 "Про заходи щодо скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами"
  • Постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2016 роки" N 243 від 01.03.2010р.
  • Розпорядження Кабінету Міністрів України « Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року» від  25.11.2015 № 1228
  • Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207;
  • Правила користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198 та зроблено  аналіз їх впровадження .

У ході засідання фахівці обговорили новації, що стосуються енергозбереження та термомодернізація в громаді, поділилися практичним досвідом, зокрема, розробки і впровадження програм та проектів енергозбереження з метою скорочення бюджетних видатків на використання паливно-енергетичних ресурсів в бюджетних установах. Широко обговорювалися питання, що стосуються системи опалення комунальних підприємств з установкою теплових насосів, термомодернізації, енергозбереження, впровадження LED-світильників для вуличного освітлення. 

Досвідом діяльності органів місцевого самоврядування з питань енергозбереження у дошкільних навчальних закладах та школах поділилися Миргородський міський голова С.Соломаха, Пирятинський міський голова О.Рябоконь та Машівський селищний голова М.Кравченко. Досить жваво обговорювалося питання щодо співпраці органів місцевого самоврядування з ОСББ у сфері енергозбереження та термомодернізації житлових будинків.

  

Дискусійно пройшло питання про використання ЕСКО-механізму для термомодернізації бюджетних установ. Сьогодні в країні велика кількість бюджетних установ потребують комплексної енергомодернізації, яку неможливо провести тільки за бюджетні кошти. Використання ЕСКО-механізму дозволяє, не залучаючи бюджетні кошти, впровадити енергоефективні заходи у будівлях бюджетних установ та після їх реалізації отримати майже на 50% скорочення енерговитрат.

У ході засідання сформовані позиції щодо ведення діалогу з представниками бізнесу та жителями громад на тему доцільності запровадження енергозберігаючих технологій та забезпечення енергетичної незалежності держави. Для отримання практичного досвіду учасники відвідали об’єкти господарювання, де застосовано новітні технології енергозбереження та термомодернізації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)