17 грудня 2019 року в Дпіпропетровському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Засади ґендерного підходу в бюджетному процесі та ґендерна статистика». Учасниками практикуму були заступники міських, селищних, сільських голів, керівники та фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування.
Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
На початку заходу зі вступним словом виступила виконавчий директор Дніпропетровського РВ АМУ Олена Молошна, яка привітала учасників практикума та побажала плідної праці.
Модератором практикуму виступила Олена Суслова, правозахисниця, ґендерна активістка, тренерка, дослідниця з ґендерних питань, керівниця Інформаційно-консультативного жіночого центру.Під час свого виступу вона зупинилася на показниках ґендерної статистики в України та особливостях впровадження принципу рівних можливостей жінок і чоловіків в органах місцевого самоврядування та розкрила механізми забезпечення ґендерної рівності у перспективі.
Окремо експертка зупинилась на принципах ґендерного бюджетування. при якому в центрі уваги стає не людина як узагальнений образ, а конкретна особа з її статтю, віком, місцем проживання і потребами. Бюджет, сформований з урахуванням потреб статі, називають ґендерно-чутливим, що має забезпечити збалансоване врахування інтересів і потреб жінок і чоловіків, хлопчиків і дівчаток. Завдання ґендерного бюджету – сприяти участі жінок у процесах формування бюджету і підвищити ефективність місцевих бюджетів за рахунок того, що кошти спрямовуватимуться на вирішення конкретних завдань і проблем.
Учасники заходу відзначили актуальність теми та високий рівень нових знань, що були ними отримані під час практикуму.