23 / Березень, 2018
23 березня в Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України проходить практикум із застосування законодавства на тему: «Практичні аспекти реалізації законодавства в сфері управління земельними ресурсами територіальних громад». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі беруть участь сільські, селищні голови, спеціалісти з питань розпорядження земельними ресурсами Коростишівської, Станишівської, Краснопільської, Потіївської, Червоненської, Пулинської, Білокоровицької, Новоборівської, Ушомирської, Барашівської, Глибочицької, Радомишльської, Олевської, Курненської, Вишевицької, Баранівської ОТГ, Новоград-Волинського, Коростеня, Бердичева, Андрушівки та Житомира.
Відкриваючи засідання, Виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська презентувала роботу Асоціації в рамках проекту ПУЛЬС та наголосила на актуальності тематики сьогоднішнього практикуму: «У жителів територіальних громад та посадових осіб виникає багато питань щодо розподілу земельних ділянок та інших проблем, пов’язаних з землею. Також багато звернень до нас надходить з приводу прийнятого Кабміном розпорядження «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ». Отож пропоную сьогодні спільно із експертами АМУ розібратися в земельних «ребусах» на прикладах проблем, з якими Ви стикаєтесь у своїх громадах».
Модератори заходу та регіональний консультант АМУ з юридичних питань Андрій Дяченко ознайомили учасників із законодавчими новаціями, компетенціями органів місцевого самоврядування у сфері розпорядження землями, правилами розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Аналітик АМУ з земельних питань Єлізавета Лалименко презентувала практичний посібник для ОТГ з питань передачі у комунальну власність земель, розроблений Аналітичним центром АМУ в рамках проекту USAID ПУЛЬС.
У жвавій дискусії учасники практикуму розглянули приклади вирішення різноманітних земельних питань у своїй громаді, отримали кваліфіковані відповіді фахівців.