13 / Липень, 2017
12 липня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері публічних закупівель. Система «ProZorro». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь працівники відділів та управлінь міст-членів АМУ, відповідальні особи за здійснення закупівель товарів, робіт та послуг у міських, сільських та селищних об’єднаних територіальних громад області.
Модератором практикуму стала Наталя Дроздова, експерт з питань державних закупівель, кандидат наук, магістр державного управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Відкриваючи практикум, виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська наголосила на важливості використання інформаційно-комунікаційних можливостей електронної системи «ProZоrrо» для підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування, формування відкритої та прозорої діяльності органів влади. Вона висловила сподівання, що отримавши додаткові знання, учасники практикуму зможуть у подальшому упередити випадки порушень діючого законодавства у сфері публічних закупівель та побажала учасникам плідної роботи.
Модератор заходу Наталя Дроздова розповіла про основні засади роботи у системі «ProZоrrо», акцентувала увагу на практичних можливостях роботи на акредитованих електронних майданчиках, що діють в системі «ProZоrrо», конкуруючи між собою. Вона детально зупинилася на переліку корисних посилань, ознайомлення з якими дозволить фахівцям безкоштовно отримати необхідні знання. Крім того, Наталя Дроздова висвітлила нові можливості інформації (бібліотек) відкритих даних, посилань, що міститься у системі «ProZоrrо» щодо якісної підготовки документообігу торгів замовниками. Особливу увагу було приділено порядку роботи тендерних комітетів та уповноважених осіб, процесу укладання тендерної документації та порядку внесення змін в документацію торгів. Під час заходу модератор навела присутнім низку як негативних, так і позитивних прикладів практики здійснення публічних закупівель, ознайомила з вимогами перевіряючих органів та громадських контролерів, надала поради з практики попередження порушень та оскарження в Колегії Антимонопольного комітету.
Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. Вони висловились схвально про продовження Асоціацією міст України практики навчання фахівців органів місцевого самоврядування із застосування законодавства, підкреслили, що вважають таку форму роботи своєчасною і дуже корисною в питаннях проведення торгів.