Практична сесія у Хмельницькому РВ АМУ була присвячена питанням ЖКГ

16 / Грудень, 2021
16 грудня у Хмельницькому РВ АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Врегулювання процесу надання та споживання житлово-комунальних послуг, а також питань перехідного періоду в умовах введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги»».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
У практичній сесії взяли участь профільні заступники голів міських, селищних та сільських рад, керівники та фахівці департаментів і управлінь з питань ЖКГ територіальних громад – членів Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України.
З вітальним словом до присутніх звернулася виконуюча обов’язків виконавчого директора Хмельницького регіонального відділення АМУ Тетяна Крупа. Вона  зупинилася на роботі Асоціації міст України щодо допомоги громадам у проходженні опалювального сезону та підвищені фінансової спроможності шляхом збільшення відсотку ПДФО, що залишається у місцевих бюджетах. У першій частині сесії розглянули Законодавчі зміни у сфері надання житлово-комунальних послуг та зміни в законодавстві у галузі теплопостачання. Доповідали Василь Новачок, заступник міського голови, директор департаменту інфраструктури міста (ДІМ).
  
Тренерами виступили заступник Хмельницького міського голови, директор Департаменту інфраструктури міста Хмельницького Василь Новачок та Світлана Остапюк, заступниця директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго».
Спікери ознайомили учасників із моделями організації договірних відносин у сфері комунальних послуг, розповіли про типові договори надання комунальних послуг із постачання теплової енергії і гарячої води та інші важливі аспекти роботи, що регулюються законодавством.
Проблематику поводження з побутовими відходами та тонкощі проведення конкурсу по організації збору ТПВ озвучили Василь Новачок і Людмила Бугаєнко, начальниця юридичного відділу Департаменту інфраструктури міста.
Фахівці окреслили нормативно-правову базу, яка регулює цей аспект. Також детально зупинилися на практичних аспектах: підготовці та проведенню конкурсу із визначення виконавця послуг із вивезення побутових відходів та укладання договору із ним.
  
Учасники відвідали муніципальний Центр управління відходами, який дає змогу жителям громади сортувати відходи та давати «друге життя» непотрібним речам. Також побували у «Гуфі Центрі» - навчальному центрі поводження з відходами, який створено муніципальним офісом «Розумне Довкілля. Хмельницький».
Відео заходу:

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)