17 / Червень, 2024

Пропозиції щодо збереження повноважності місцевих рад територіальних громад до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування надала Асоціація міст України.

В період дії воєнного стану необхідно законодавчо забезпечити умови для безперервної діяльності місцевих рад всіх громад, незалежно від кількості виборців, зазначено у зверненні Асоціації міст України та запропоновано для вирішення проблеми наступні варіанти:
1) скасування Кабінетом Міністрів України обмежень для депутатів місцевих рад на перетин кордону, передбачених Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 p. №57;
2) забезпечення мобілізованим депутатам можливості участі в роботі місцевих рад;
3) встановлення повноважності ради в залежності від кількості депутатів, які не припинили свої повноваження;
4) розширення повноважень виконавчих комітетів та передача їм частини повноважень рад;
5) розширення повноважень сільських, селищних, міських голів та передача їм частини повноважень відповідних рад.

В залежності від обраної законодавцем політики запобігання звуженню місцевого самоврядування в Україні, кожен із запропонованих вище варіантів може бути впроваджений як окремо, так в в сукупності з іншими.

Підстави втрати повноважності місцевих рад існують незалежно від системи виборів, за якою ці ради були обрані, отже, необхідно застосувати комплексний підхід до вирішення проблеми для всіх громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)