08 / Липень, 2022
8 липня Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до Закону Україні "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану» (законопроєкт за № 7280).
Законом визначено, що на період дії воєнного стану державним службовцям (крім державних службовців категорії "А") та посадовим особам місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до першої – третьої категорій) дозволено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, якщо такі особи перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою.
Також цим Законом визначено, що трудові договори (контракти), цивільно-правові договори про надання послуг або правочини таких працівників у сфері підприємницької діяльності укладаються з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, щодо яких такі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців. Такі особи зобов’язані припинити зайняття іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) чи підприємницькою діяльністю протягом 15 робочих днів з дня припинення простою або закінчення відпустки.
Нагадаємо, первинна редакція цієї норми була напрацьована за участі Асоціації міст України в законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 7251.
 
Асоціація міст України підтримує надання посадовим особам місцевого самоврядування права працювати за сумісництвом за особливих умов, оскільки кожний громадян України повинен мати можливість забезпечувати себе та свою сім’ю.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)