26 / Червень, 2020
Асоціація міст України проаналізувала Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях, розроблене Мінсоцполітики. Положення визначає загальні засади функціонування дитячих кімнат в установах та організаціях. Згідно Положення, для надання послуг із тимчасового догляду за дітьми у дитячій кімнаті залучаються фахівці, волонтери, які мають педагогічну/психологічну освіту, володіють необхідними навичками та досвідом роботи і спілкування з дітьми, у тому числі з дітьми з інвалідністю. Окрім ігрових зон, у дитячій кімнаті повинне бути місця для читання та виконання домашніх завдань дітьми шкільного віку без допомоги фахівців дитячої кімнати. Також, в Положенні зазначено, що:
  • для дітей віком 3-4 років забезпечується наявність простих для сприйняття та знайомих за змістом іграшок;
  • для дітей віком 4-5 років передбачаються іграшки - рольові атрибути;
  • для дітей віком 5-7 років облаштовується предметно-ігрове середовище, яке не обмежуватиме їхню ініціативу і творчі інтереси.
На думку Асоціації міст України, більшість дитячих кімнат, які створені в установах і організаціях комунальної форми власності, не відповідають нормам Положення. Зокрема, виконання норм спеціального облаштування дитячої кімнати, забезпечення її іграшками та іграми, спеціальним персоналом потребуватиме суттєвих додаткових видатків з місцевих бюджетів або призведе до закриття таких кімнат.
Асоціація міст України пропонує визначити, що Положення є рекомендованим для організації функціонування дитячих кімнат.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)