08 / Березень, 2024

Протягом лютого – березня 2024 року Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи провели ряд заходів щодо місцевих планів дій з відкритого урядування.

Перша тема заходів – навчання представників муніципалітетів написанню місцевих планів дій з відкритого урядування.

У навчанні взяли участь 234 службовці з різних куточків України. Протягом трьох днів учасники детально вивчали структуру та принципи побудови планів дій з відкритого урядування, обговорювали на практичних прикладах кожен елемент, готували зобов’язання та розбирали можливості їх моніторингу, досягнення результатів.

Найбільш популярними зобов’язаннями для включення до місцевих планів дій з відкритого урядування учасники визначили:

- залучення молоді,

- створення дорадчих органів,

- розроблення стандартів залучення громадськості,

- запровадження громадського бюджету,

- створення або удосконалення цифрових інструментів.

За результатами навчання понад 90% учасників правильно відповіли на питання тестування і підтвердили свою готовність до написання планів дій з відкритого урядування.

За результатами навчання 61% учасників підтвердили бажання створити у своїх громадах місцеві плани дій з відкритого урядування.

Друга тема заходів – надання експертної допомоги членам міжнародної ініціативи OGP Local від України.

Під час зустрічей з представниками Хмельницької, Вінницької та Тернопільської міських рад обговорювалися стан виконання місцевих планів дій з відкритого урядування, проблеми й виклики, а також перспективи напрацювання нових планів дій.

Участь у заходах взяли:

Мар’яна Зварич, начальниця Управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради,

Валентина Андріїшина, заступниця директора Хмельницького міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр»,

Олена Орленко, заступниця директорки КП «Інститут розвитку міста» (Вінниця),  

Світлана Грищенко, менеджерка проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні»;

Інна Скляр, експертка з відкритого урядування Асоціації міст України.

За результатами зустрічей створено алгоритми для нових членів OGP Local та пропозиції для діючих членів щодо ефективного донесення інформації до жителів громад і їх залучення до інструментів відкритого урядування.

Заходи проведені в рамках проєкту «Посилення спроможності місцевої влади реагувати на потреби громадян під час відновлення», який реалізовує Асоціація міст України у співпраці з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи.

У 2021 році учасниками OGP Local стали Вінниця, Тернопіль та Хмельницький. Під час Глобального саміту Партнерства «Відкритий Уряд» міста Хмельницький та Вінниця посіли відповідно перше та третє місця премії OGP Awards за досягнення з відкритості урядування на локальному рівні. 

Асоціація міст України й надалі надаватиме експертну та менторську підтримку громадам у написанні та подальшому впровадженні місцевих планів дій з відкритого урядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)