01 / Листопад, 2021
29 жовтня у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства в Полтавському РВ АМУ на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
Практична сесія відбулася з дотриманням усіх карантинних норм та вимог.
Спікери сесії: Олександр Панков, експерт з питань просторового планування та управління природними ресурсами та Ірина Особік, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської обласної державної адміністрації, Начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор області.
Учасники заходу - голови територіальних громад, фахівці з питань ЖКГ, містобудування та архітектури.
На початку заходу виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик розповіла про роботу АМУ щодо підвищення частки ПДФО до бюджетів громад, а також про неприйнятність законопроєкту №6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу, пов’язаного з проєктом Держбюджету-2022, який зараз відтермінований, але не знятий.
У вступному слові Олександр Панков наголосив, що планувати – це думати про майбутнє. Він розповів учасникам, що таке планування та в чому полягає зміст процесу планування, а потім детальніше зупинився на питаннях планування розвитку громад, складанні містобудівної документації, спрощенні зміни цільового призначення та схемі просторового планування території громади як інструменті комплексного управління у використанні земель, зонування території.
Олександр Панков нагадав, що базовими видами планувальних документів на місцевому рівні є стратегії місцевого розвитку, документи з просторового планування, щорічні програми соціально-економічного та культурного розвитку територій, галузево-цільові програми.
Колеги часто запитують: навіщо витрачати гроші на планувальну документацію, коли можна спрямувати їх на відкриття спортивного майданчика чи ЦНАПу? Та коли доходить до будівництва майданчику чи ЦНАПу, раптом виявляється, що немає генерального плану території. Тому, містобудівну документацію не потрібно сприймати, як потрібний, але такий документ, що лежатиме в шухляді столу, бо зараз створюються всі умови для того, щоб цей документ був «живим». І зараз, завдяки вимогам до формату електронного документу, це реально зробити, – зазначив спікер.
Важливо, щоб громади зрозуміли настільки важливе і потрібне планування. Тому до обговорення та розробки містобудівної документації важливо залучати не лише фахівців, а й громадськість.
Головний архітектор Полтавської області Ірина Особік акцентувала увагу на особливостях змін в законодавстві в зв’язку із прийняттям Закону України 711-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель». Також вона зупинилася на на порядку розроблення та затвердження містобудівної документації, зокрема на Постанові Кабінету Міністрів України від 01.02.2021, яка стосується порядку надання субвенції на розробку комплексних планів просторового розвитку територій громад. Додамо, що ця субвенція розрахована до 2026 року та надається за певних умов, обов’язкова з яких – це співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.
– Розробка такого документу – це не робота одного-двох місяців і, думаю, навіть не одного року, – зазначила вона.
На завершення заходу учасники практичної сесії мали змогу поставити питання спікерам та отримати на них вичерпні відповіді.
Детальніше про практичну сесію у відео: