Підвищення ролі місцевого самоврядування в системі публічного управління – тема засідання Вінницької регіональної платформи

27 / Квітень, 2017
25 квітня відбулося засідання Вінницької регіональної платформи на тему: платформи на тему «Підвищення ролі місцевого самоврядування в системі публічного управління». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські, селищні, сільські голови, їхні заступники, секретарі рад, голови об’єднаних територіальних громад, народні депутати України Остап Єднак та Андрій Тетерук, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, фахівці виконавчої дирекції Вінницького регіонального відділення АМУ.
Відкриваючи засідання, Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що за останні три роки дуже відчутно, що відбувається реальна децентралізація, і громади у ній зацікавлені. «Сьогодні центральні органи влади достатньо тісно спілкуються з Асоціацією міст України з вирішення тих нагальних проблем, які є в місцевому самоврядуванні. Можу відмітити, що ця співпраця відбувається не в загальних рисах, а досить ефективна та продуктивна», – сказав Сергій Моргунов. Він підкреслив, що центральні органи влади зацікавлені в тісній співпраці з місцевим самоврядуванням. «Найголовніше, що в рамках таких дискусії приймаються відповідні рішення, які сьогодні сприяють розвитку місцевого самоврядування», – наголосив Сергій Моргунов.
«Реформа місцевого самоврядування триває, і це один із небагатьох напрямків, який реально відчувається. Пам'ятаю, як все починалося в 2015 році з частини бюджетної децентралізації. Також було багато питань Але ми крок за кроком цьому напрямку рухаємось», – сказав Валерій Коровій. Він зазначив, що разом з тим є проблеми, для вирішення яких потрібно прийняти цілу низку нормативно-правових актів, особливо у галузі охорона здоров'я, освіти та інших.
 
  
Під час засідання розглядались такі питання: хід виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у Вінницькій області та план роботи регіонального відділення у 2017 році; передача повноважень щодо управління землями поза межами населених пунктів органами місцевого самоврядування;  проблеми наповнення місцевих бюджетів територіальних громад у 2017 році, необхідність збереження існуючої системи податкових надходжень; проект Закону України «Про механізм приєднання до міст обласного значення інших територіальних громад»;  необхідність внесення змін у виборче законодавство з метою проведення виборів у міських ОТГ за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.
Учасники регіональної платформи активно обговорили питання щодо  надання повноважень місцевим громадам розпоряджатись землями, які відносяться до земель запасу та резерву за межами населених пунктів. Адже сьогодні органи місцевого самоврядування без таких повноважень не можуть планувати свій розвиток. «Дуже корисно мені сьогодні почути, яким чином буде працювати закон №4355, який передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами. Тому якщо ми почуємо механізми функціонування цього закону на місцях, думаю, що декілька голосів буде в плюс по його голосуванню», – наголосив Остап Єднак.
Андрій Тетерук зауважив, що на місцях потрібно проводити більше роз’яснювальної роботи, пояснювати позитивні новації реформ, що проводяться. «Коли ми підводимо підсумок нашої трирічної роботи, ми бачимо: те, що Грузія досягла за дев’ять років своїх зусиль і величезної фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів і Євросоюзу – ми досягли в умовах жорстокої протидії Російської Федерації, в умовах війни та в умовах, на мій погляд, найбільшої фінансової кризи. Все це дає підстави вважати, що всі наші зусилля не є марним, ми рухаємось в правильному напрямку», – підкреслив Андрій Тетерук. 
 
  
За підсумками обговорення учасники платформи звернулись до депутатів з проханням підтримати законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» №4355, який буде розглядатись у другому читанні. Крім того, було напрацьовано звернення до народних депутатів не підтримувати зміни до Податкового кодексу, які передбачають перенаправлення акцизного податку з реалізації тютюнових виробів з міських бюджетів у державний, оскільки такі зміни призведуть до розбалансування місцевих бюджетів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)