Підвищення ефективності орендних відносин обговорили на практикумі в Запорізькому РВ АМУ

19 / Листопад, 2021

19 листопада Запорізьке РВ АМУ провело практичну сесію із застосування законодавства для органів місцевого самоврядування  на тему: «Підвищення ефективності орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна». 
Захід проведено в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
 
Участь у практичній сесії взяли представники органів місцевого самоврядування Запорізької області, зокрема профільні відділи міських, селищних та сільських рад територіальних громад.
Юрій Коноваленко, Пологівський міський голова, привітав учасників заходу. Він зазначив, що у всіх органів місцевого самоврядування схожі проблеми, питання та шляхи їх вирішення, тому заходи, які проводить АМУ, є важливими.
Модератором практичної сесії був Дмитро Майстро, депутат Запорізької обласної ради, голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Дмитро Майстро наголосив на актуальності теми, адже за консультаціями з питань оренди постійно звертаються представники  державних установ та органів місцевої влади.
    
Під час заходу було проаналізовано законодавчі аспекти щодо оренди державного та комунального майна, які регулюють орендні відносин.  Закон України №157 «Про оренду державного та комунального майна» було прийнято у 2019 році, а наступного року Уряд схвалив постанову №483 «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна». В її останній редакції зауваження і пропозиції громад враховано було лише частково. Асоціація міст України підтримала необхідність і важливість нових норм реалізації прав оренди через електронні сервіси та спрощення роботи муніципалітетів. Але у кінцевій редакції постанови не були враховані деякі аспекти, на яких наполягала АМУ. Тому впровадження на практиці цих законодавчих норм призвело за собою появу низки суперечностей на місцях і проблем у роботі. І як наслідок, недоотримання доходів у місцеві бюджети. 
 
На практичній сесії докладно розглянуто алгоритм дій і особливості укладення договорів оренди державного та комунального майна, а також питання продовження договорів оренди. Тема викликала жваве обговорення, спеціалісти громад навели приклади з власної практики та обмінялися досвідом.
Обговорили також практичні аспекти застосування законодавчих нововведень осучасненої процедури оренди державного та комунального майна та наведені дані з судової практики. 
Також розглянули як правильно готувати лоти до продажу права, виявляти недоліки та дискваліфікувати недобросовісних учасників. Також обговорили як мінімізувати ризики оскаржень орендодавців і багато іншого. 
Відео заходу:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)