12 / Липень, 2019
10-11 липня у Чернігові проходив навчальний візит на тему «Збереження культурної спадщини та створення умов для посилення туристичної привабливості як чинник економічного розвитку міста». Захід організовано Асоціацією міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Чернігівською міською радою.
Два дні учасники вивчали кращий досвід Чернігова у сфері збереження культурної спадщини та туризму.
Захід розпочався із засідання у Чернігівський міській раді. Учасників привітала заступниця Чернігівського міського голова Ольга Хоніч. Вона відзначила, що з 2016 року в Чернігові діє стратегія розвитку туризму та промоції міста, завдяки реалізації якої вдалося змінити Чернігів на краще.
З вітальним словом звернувся до присутніх Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Михайло Литвин. Він розповів, що програма «Маршрути успіхів» спрямована на обмін досвідом між громадми, його запозичення та втілення і підкреслив, що це вже 22 візит в рамках програми.
Практичні аспекти реалізації євроінтеграційного курсу України у сфері культури та туризму на локальному рівні окреслила начальниця відділу туризму та промоції міста Катерина Литвин. Вона говорила про те, як «розбудити» культуру й культурну спадщину регіону. Начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук презентував проект «Старе заграє по-новому. «Черниговъ – Чернігів».
З презентаціями виступили:
- Автор ідеї та керівник проекту «Дерев’яне мереживо Чернігова» Світлана Іващенко (завантажити презентацію)
- Доцент Чернігівського технологічного університету Ганна Андрєєва (завантажити презентацію)
- Випускниця школи Амбасадорів міста Чернігів Любов Сила (завантажити презентацію)
Після засідання учасники вирушили пізнавати кращі практики збереження культурної спадщини та розвитку туризму – вони відвідали Болдині гори (Антонієві печери, Троїцький собор з його дзвіницею) та побували на одній із театралізованих екскурсій – територією Дитинця. Супроводжували учасників проекту відомі чернігівські історики та екскурсоводи Олександр Бондар і Володимир Пилипенко. Після цього автор ідеї та керівник проекту «Деревʼяне мереживо Чернігова» Станіслав Іващенко познайомив делегацію зі зразками історичного дерев’яної архітектури міста.
11 липня представник міст вивчали досвід роботи Туристичного інформаційного центру Чернігова та реконструйований міський пляж «Золотий берег», де ознайомили із зоною відпочинку, облаштованою з врахуванням вимог інклюзивності.