Підходи до реформування охорони здоров’я розглядалися на нараді під головуванням Прем’єр-міністра

23 / Вересень, 2016

22 вересня Прем’єр-міністр України В.Гройсман провів нараду щодо реформування в галузі охорони здоров'я. Учасники: представники Уряду, народні депутати України,  представники асоціацій місцевого самоврядування, а також обласних та міських відділів охорони здоров'я. 

Асоціацію міст України представляв виконавчий директор М.Пітцик.

Відкриваючи нараду, Прем’єр-міністр підкреслив надважливість системи охорони здоров'я. "Очевидно, що система є сьогодні уражена, неефективна, ми маємо безліч хронічних проблем, а стан охорони здоров'я в нашій країні знаходиться у важкому стані. Це означає, що треба змінювати як систему, так і підходи", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зауважив, що підхід інвестувати в охорону здоров'я більше грошей довів свою неефективність. "Питання сьогодні, на мій погляд, - не у грошах, а в організації системи охорони здоров'я таким чином, щоби ті ресурси, які ми направляємо, максимально ефективно використовувалися, щоби ми змогли забезпечити якісне надання медичної допомоги на усіх рівнях", - наголосив він.

           

Володимир Гройсман зауважив, що попередні спроби реформування сфери охорони здоров'я були непродуманими та відірваними від реального життя та стану галузі на місцях.

Реформа охорони здоров'я залишається важливим пріоритетом Уряду, підкреслив Прем’єр-міністр. Він повідомив, що проектом бюджету на наступний рік передбачено збільшення заробітних плат медичних працівників на майже 20%. Також наступного року Уряд прагне забезпечити максимальне наближення до повного забезпечення ліками усіх категорій громадян за усіма програмами, наголосив Володимир Гройсман.

Опрацьовані і будуть внесені найближчим часом на засіданні Уряду рішення щодо референтного ціноутворення. Також планується впровадження механізмів реімбурсації. Володимир Гройсман припустив, що це відбудеться з 1 січня 2017 року.

Крім того, Уряд продовжуватиме закупівлі ліків через міжнародні організації, що дозволяє отримати медикаменти високої якості за низькою ціною, поінформував Прем’єр-міністр учасників наради.

Керівництво Міністерства охорони здоров'я представило своє бачення реформи галузі.

Учасники наради обговорили основні положення запропонованого підходу, зокрема щодо питань зміни системи фінансування сфери охорони здоров’я, запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби та реімбурсації, розроблення уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, принципів функціонування первинної, вторинної та третинної ланок системи охорони здоров’я, а також перспектив створення системи медичного страхування.

М.Пітцик в ході обговорення озвучив концептуальну позицію АМУ щодо реформування  галузі – Асоціація пропонує поєднати на первинному (базовому) рівні надання медичної та соціальної допомоги.  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)