04 / Листопад, 2019
1 листопада у Запоріжжі відбулася Стретагічна сесія «Спільними зусиллями» на тему «Функціонування територіальних громад Запорізької області - членів Асоціації міст України в умовах децентралізації влади». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови громад-членів Асоціації міст України Запорізької області, представники Запорізького РВ АМУ, директор проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк, експертка з місцевого економічного розвитку АМУ Діна Серебрянська.
Відкрив захід Голова Запорізького Регіонального відділення Асоціації міст України, Запорізький міський голова Володимир Буряк. Він зазначив, що Запорізьке РВ АМУ продовжує розвиватися - до Асоціації міст України увійшли ще п’ять ОТГ Запорізької області. «Сьогодні у Запоріжжя та інших громад є багато питань щодо формування бюджету на наступний рік, продовження реформи місцевого самоврядування. Громади розраховують, що їхні пропозиції врахують на державному рівні», - сказав В.Буряк.
Під час заходу учасники розглянули питання формування Державного і місцевих бюджетів на 2020 рік, продовження реформи місцевого самоврядування, необхідність взаємодії з народними депутатами.
Директор проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк та експертка з місцевого економічного розвитку АМУ Діна Серебрянська презентували видання АМУ «УСПІШНІ ПРАКТИКИ. Моделі економічного розвитку громад». Ця збірка покликана передати успішний досвід представників громади і бізнесу з питань формування і впровадження планів економічного розвитку, інноваційних методів і механізмів фінансування представникам тих громад, які шукають свої стратегії успіху.
«Громади мають бути небайдужими до свого розвитку та брати активну участь в різних проектах, у тому числі проектах міжнародної допомоги. Важливо розуміти, що зараз з’явилася можливість для громад самостійно створювати ресурси, та якісно вкладати ці ресурси в території. Найчастіше реалізауються проекти з будівництва лікарень, стадіонів, басейнів. Але й не треба забувати, що з часом всі ці заклади потрібно буде утримувати», - наголосив Ігор Парасюк.
Діна Серебрянська розповіла, що ще у 2018 році Асоціація міст України почала впроваджувати ініціативу «Інкубатор спроможних громад» – віртуальну систему різноманітних ідей, інструментів, моделей та відповідних практик і навчань, направлену на створення та реалізацію комплексної конкурентної моделі розвитку для кожної з вибраних цільових ОТГ. У рамках інкубатору не просто запроваджують кращі практики оптимізації та раціонального використання ресурсів, а й відбувається процес імплементації і використання цих ресурсів для економічного розвитку, відповідно до спроектованих моделей. Регіональні консультанти ПУЛЬСу забезпечують роботу цих хабів. Завдяки проекту в першому півріччі 2019 року було залучено 137 млн євро інвестицій.
Під час Стратегічної сесвї учасники також обговорили низку важливих для місцевого самоврядування питань, зокрема:
  • особливості формування бюджету органами місцевого самоврядування на 2020 рік;
  • завершення реформи децентралізації та законодавчі аспекти адміністративно-територіального устрою Запорізької області,
  • ефективність співпраці у рамках проєкту «ПУЛЬС».

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)