22 / Лютий, 2021

Наразі в Україні триває черговий етап реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, в рамках якого відбувається реорганізація районних державних адміністрацій та утворення райдержадміністрацій нових районів згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».
До новоутворених районних державних адміністрацій у порядку правонаступництва переходять майнові права на нерухомі та рухомі речі районних державних адміністрацій, які ліквідовуються.
АМУ вважає, що частину майна ліквідованих районних державних адміністрацій, яке не буде використовуватися новими РДА, доцільно передати громадам для покращення їх матеріально-технічного забезпечення. Такий підхід сприятиме раціональному використанню державного майна - йдеться про меблі, оргтехніку, легкові транспортні засоби, шкільні автобуси тощо. Водночас це майно дозволить громадам задовольнити частину потреб у матеріально-технічному забезпеченні, а зекономлені кошти місцевих бюджетів спрямувати на вирішення інших важливих питань.
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра з проханням надати головам обласних державних адміністрацій відповідні доручення щодо розпорядження майном районних державних адміністрацій і висловила сподівання, що злагоджена співпраця органів місцевого самоврядування та державної влади сприятиме ефективному використанню майна на благо територіальних громад.
Детальніше читайте у листі АМУ (завантажити)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)