14 / Вересень, 2020
11 вересня 2020 року Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) – партнер АМУ в реалізації проєкту ПУЛЬС – організувала фінальний захід одного з компонентів проєкту ПУЛЬС, до реалізації якого були залучені бібліотеки та громадські організації з 121 пілотної громади. Заключна зустріч відбулася у форматі віртуального випускного балу всіх учасників та партнерів проєкту.
Метою зустрічі стало підведення підсумків проєкту та обмін цінним досвідом між його грантерами, а також відзначеня найініціативніших його учасників.
Розпочався захід урочистим привітанням Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та директорки IREX в Україні Мехрі Дракман. Так, О.Слобожан подякував представникам USAID за можливість впроваджувати цей важливий для України проєкт.
Впроваджуючи проєкт ПУЛЬС, ви та ми отримали новий досвід, знання та інструменти для розвитку громад. Продовжуйте цю роботу! Адже, успіх наших громад залежить від кожного з нас, - сказав Виконавчий директор АМУ
Також протягом заходу до привітань приєдналися спеціаліст з питань демократії та врядування Офісу USAID Едгар Мейсон та заступниця директора проєкту ПУЛЬС Наталія Лазаренко.
Основними учасниками онлайн-події стали команди бібліотек та громадських організацій, які впродовж заходу презентувати свої досягнення в проєкті ПУЛЬС.
Так, найуспішнішими практиками, які були запроваджені в громадах-учасницях, визнані:
► Зустрічі мешканців Широківської громади (Запорізька область) з головою ОТГ на регулярній основі. Ініціаторка – Ольга Ставіцька, голова ГО «Меценат України» (грантер проєкту у 2017-2018 роках).
► Фільмування успіхів Берестівської громади (Запорізька область). Ініціатор – Іван Харченко, голова ГО «Пролісок-Бердянськ» (грантер проєкту у 2017-2020 роках).
► Інформаційна кампанія «В кожну хату» у м. Здолбунів та с. Здовбиця (Рівненська область). Ініціаторка – Марія Орлова, Членкиня ГО Аналітичний Центр Розвитку Міста «ЗЕОН» (грантер проєкту у 2017-2019 роках).
► Запровадження громадського бюджету в Березівській ОТГ (Сумська область) та відкриття етно-садиби. Ініціаторка – Галина Ковальчук, завідувачка «Березівської територіальної публічної бібліотеки» (грантер проєкту у 2017-2019 роках).
► Проведення триденного молодіжного хакатону у Чорноострівській ОТГ (Хмельницька область). Ініціаторка – Зоя Філіпенко, бібліотекарка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки (грантер проєкту у 2017-2020 роках).
► Облаштування бейбі-зони під час інформаційних заходів у Званівській ОТГ (Донецька область). Ініціаторка – Юлія Тимчак, голова ГО «Чарівні руни» (грантер проєкту у 2017-2019 роках).
► Довготривала робота з ГПР (Групами підтримки реформ). Координаторка – Наталя Іванова, членкиня ГО «Українська асоціація міст, що навчаються», м. Мелітополь (Запорізька область) (грантер проєкту у 2017-2019 роках).
► Модернізація простору бібліотеки Лиманської ОТГ (Донецька область). Ініціаторка – Тетяна Осіпова, директорка Центральної міської бібліотеки Лиманської централізованої бібліотечної системи (грантер проєкту у 2019 році).
► Створення вуличних комітетів у Дунаєвецькій ОТГ (Хмельницька область). Доповідачка – Тетяна Лесик, методистка Дунаєвецької міської публічно-шкільної бібліотеки (грантер проєкту у 2017-2018 роках).
► Створення комунікаційного хабу для зустрічей активу міста Старокостянтинів (Хмельницька область). Ініціатор – Сергій Худий, голова ГО «Старокостянтинів небайдужий» (грантер проєкту у 2017-2019 роках).
► Реєстрація ГО «Моя громада – мій добробут» у м. Рені (Одеська область). Ініціаторка – Ірина Черня, активістка групи підтримки реформ, створеної в рамках проєкту ПУЛЬС.
► Активна робота з молоддю по всій Україні через тренерство та менторство. Ініціаторка – Вікторія Костюк, членкиня ГО «Злагода» Смизької ОТГ (Рівненська область) (грантер проєкту у 2018-2019 роках).
Презентаційні матеріали можна перглянути за посиланням https://fex.net/uk/s/db1nmk7
Усі грантери отримали звання «випускника» проєкту та нагороджені почесними дипломами. А грантери, які відбиралися до складу когорт проєкту більше трьох разів, отримали спеціальні дипломи із відзнакою.
Наприкінці заходу відбулося голосування за найкращу втілену ініціативу. Перше місце здобула Наталя Іванова за довготривалу роботу з групою підтримки реформ в громаді, а друге місце посіли Сергій Худий (за комунікаційний хаб), Марія Орлова (за інформаційну кампанія «В кожну хату») та Вікторія Костюк (за менторство молодіжних ініціатив по Україні).
На згадку про участь у проєкті всі учасники отримали по примірнику Збірки Успіхів Проєкту ПУЛЬС.
Переглянути захід у записі можна на YouTube-каналі PULSE Моя громада – мій добробут за лінком: https://cutt.ly/XfOGBNz
Проєкт ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).