18 / Червень, 2021
18 червня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув на онлайн засіданні законопроєкти № 3028а та № 3028а-1, якими пропонується підвищити верхню межу доходів громадян, маючи який, вони отримуватимуть соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів, а саме -  до двох фактичних прожиткових мінімумів (законопроект 3028а) або до чотирьох прожиткових мінімумів (законопроект 3028а-1).
Ці законопроєкти Комітет розглядає вже вдруге (перший раз - 7 червня).
Експерт АМУ Назар Миколюк зазначив, що прийняття законопроєктів призведе до збільшення чисельності осіб, які отримуватимуть соціальні послуги за рахунок коштів місцевих бюджетів. Автори законодавчих ініціатив не надали фінансово-економічного обґрунтування до законопроектів. Відповідно до частини третьої статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. В той же час, у законопроектах не визначено джерела покриття зазначених видатків, що суперечить також статті 91 Регламенту Верховної Ради України.
Асоціаія міст України запропонувала Комітету не підтримувати законопроекти та не включати їх до порядку денного. Комітет, підтримавши позицію АМУ,  на засіданні 18 червня не включив законопроєкти до порядку денного.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)