14 / Січень, 2020
13 січня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проєкт Закону України «Про внесення змін до статей 5 і 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо пільг та соціальної підтримки» ( № 2430 від 13.11.2019).
Законопроєктом пропонується надати право безкоштовного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області дітям війни, військових конфліктів, антитерористичної операції.
Законопроєктом №2430 на місцеві бюджети покладаються додаткові видатки без надання відповідних фінансових компенсаторів (читати більше). За розрахунками АМУ, для реалізації поожень законопроєкту необхідно додатково 4,7 млрд грн з місцевих бюджетів. Асоціація міст України звернулася до Комітету з проханням повернути законопроєкт автору законодавчої ініціативи на доопрацювання (лист АМУ).
За результатами розгляду законопроєкту № 2430 Комітет прийняв рішення не включати його в порядок денний сесій та повернути на доопрацювання.
 
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)