25 / Січень, 2021
25 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» №2668 від 23.12.2019.
Позицію Асоціації міст України на засіданні представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
![](/sites/default/files/komitet_-_kopiya.jpg)
Варто відзначити, що європейський досвід асоціацій органів місцевого самоврядування грунтується на інших засадах, аніж пропонувалося прийняти законопроектом №2668. Адже один з головних принципів діяльності асоціацій місцевого самоврядування - це консолідація всіх органів місцевого самоврядування задля забезпечення єдиного та потужного голосу місцевого самоврядування перед державними органами. Саме це і є ознакою того, що в країні розвивається демократія і є розуміння значення ролі консолідованого представництва місцевого самоврядування, яке у такому разі ефективніше адвокатує свої інтереси.
За результатами розгляду Комітет прийняв рішення відхилити законопроєкт №2668.
Асоціація міст України вітає таке рішення Комітету, адже законопроєкт №2668 мав на меті послабити голос громад у діалозі з владою та суперечив європейському досвіду.
Нагадаємо, АМУ надала висновок, в якому відмітила негативні положення законопроекту та закликала народних депутатів його не підтримувати.