Парламентський Комітет відхилив законопроєкт, який мав на меті послабити голос громад у діалозі з владою

25 / Січень, 2021
25 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» №2668 від 23.12.2019.
Позицію Асоціації міст України на засіданні представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан
Варто відзначити, що європейський досвід асоціацій органів місцевого самоврядування грунтується на інших засадах, аніж пропонувалося прийняти законопроектом №2668. Адже один з головних принципів діяльності асоціацій місцевого самоврядування - це консолідація всіх органів місцевого самоврядування задля забезпечення єдиного та потужного голосу місцевого самоврядування перед державними органами. Саме це і є ознакою того, що в країні розвивається демократія і є розуміння значення ролі консолідованого представництва місцевого самоврядування, яке у такому разі ефективніше адвокатує свої інтереси.
За результатами розгляду Комітет прийняв рішення відхилити законопроєкт №2668.
Асоціація міст України вітає таке рішення Комітету, адже законопроєкт №2668 мав на меті послабити голос громад у діалозі з владою та суперечив європейському досвіду.

Нагадаємо, АМУ надала висновок, в якому відмітила негативні положення законопроекту та закликала народних депутатів його не підтримувати.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)