14 / Вересень, 2021
13 вересня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув на своєму онлайн засіданні законопроєкт № 5583-1, яким пропонується надати право безкоштовного проїзду міським, приміським та міжміським транспортом учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особам, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На засіданні Комітету Асоціацію міст України представляв експерт АМУ Назар Миколюк.
Асоціація міст України не підтримувала законопроєкт № 5583-1, оскільки він потребує додаткових видатків з місцевих бюджетів щорічно в сумі, більше 3,5 млрд гривень. Відповідно до статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Проте, законопроєкт не передбачав жодних компенсаторів місцевим бюджетам.
 
За результатами розгляду законопроєкту № 5583-1 Комітет прийняв рішення підтримати основний законопроєкт № 5583, який не потребує додаткових видатків місцевих бюджетів
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)