23 / Вересень, 2021
22 вересня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на онлайн засіданні розглянув законопроєкти щодо вирішення проблем фінансування перевезення пільгових категорій громадян:
  • № 5651  - надає право органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо надання відповідних пільг;
  • № 5651-2 та № 5651-3 - відновлюють державне фінансування зазначених пільг.
На засіданні Комітету Асоціацію міст України представляв експерт АМУ Назар Миколюк. Він озвучив позицію органів місцевого самоврядування щодо цих законопроєктів. Експерт АМУ зазначив, що проблема з фінансуванням пільгового проїзду з’явилася у 2016 році, коли держава відмовилась фінансувати гарантовані державою пільги, зокрема, проїзд та зв’язок. Таке рішення, на думку АМУ, суперечило Конституції України та Бюджетному кодексу в редакції, яка була чинна на той час. Він зазначив, що пільги, які надаються за принципом екстериторіальності, тобто гарантовані на всій території України, не можуть залежати від спроможності місцевих бюджетів та повинні фінансуватись державою. Більше того, перевізники, Укртелеком та навіть державне товариство "Укрзалізниця" почали подавати в суд на органи місцевого самоврядування і вимагати компенсацію за надання державних пільг.
 
Назар Миколюк заявив, що враховуючи наявну соціально-політичну ситуацію, найбільш прийнятними є законопроєкти № 5651-2 та № 5651-3, ухвалення яких підтримує Асоціація міст України.
 
Присутні на засіданні Комітету народні депутати погодилися з позицією Асоціації міст України, що державні пільги повинні фінансуватись державою. За результатами розгляду законопроєктів Комітет прийняв рішення розробити власний законопроєкт щодо пільгового проїзду на основі законопроектів 5651-2 та 5651-3, які передбачають державне фінансування пільгового проїзду.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)