19 / Квітень, 2022
19 квітня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув законопроєкт №7251, який надає право посадовим особам місцевого самоврядування (крім виборних посад) у разі набуття ними статусу ВПО або під час перебування їх у простої, призупинення трудового договору, перебування у відпустці без збереження заробітної плати, відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.
Експерт АМУ Назар Миколюк запропонував надати право займатися оплачуваною діяльністю усім посадовим особам місцевого самоврядування, в тому числі тим, хто відноситься до виборних посад. Відповідно до Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», до виборних посад відносяться, в тому числі, секретарі рад, сільські, селищні, міські голови та їх заступники, керуючі справами виконкому і старости.
Асоціація міст України вважає, що законодавство має надати посадовим особам місцевого самоврядування можливість працювати законним способом, якщо вони з об’єктивних причин не здійснюють свою діяльність за місцем роботи. Парламентський Комітет підтримав позицію АМУ. Законопроєкт №7251 буде допрацьований найближчим часом з урахуванням пропозиції Асоціації міст України, підтриманий Комітетом та внесений в Парламент.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)