09 / Липень, 2021
7 липня 2021 року Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій» № 5026. Законопроєктом, зокрема, пропонується надати право ветеранам війни та членам сімей загиблих ветеранів війни безоплатного підключення до інженерних мереж та комунікацій (електропостачання, водопостачання, газопостачання та інше) для жилих будинків в тому числі новозбудованих.
Під час розгляду законопроєкту представник Асоціації міст України Назар Миколюк зазначив, що надання таких пільг потребуватиме додаткових видатків з місцевих бюджетів, які не покриваються державою. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Н. Миколюк підтримав надання додаткових пільг, але звернувся з проханням передбачити їх надання за рахунок коштів державного бюджету.
Народні депутати – члени комітету погодились із позицією представника Асоціації міст України, що коли держава гарантує пільгу, то вона повинна забезпечити органам місцевого самоврядування відповідний фінансовий ресурс. Комітет прийняв рішення доопрацювати законопроєкт № 5026 на базі підкомітету з урахуванням відповідних пропозицій.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)