06 / Квітень, 2022
6 квітня парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув законопроєкт № 7247, яким пропонувалося визначити, що в умовах воєнного стану здійснення преміювання посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється за погодженням з начальником відповідної обласної військової адміністрації.
У ході засідання Комітету експерт Асоціації міст України Назар Миколюк зазначив, що законопроєкт не тільки порушує базові принципи діяльності місцевого самоврядування, але й запроваджує «політичний фактор». Так, від доброї волі голови ОВА буде залежити заробітна плата усіх посадових осіб місцевого самоврядування. Хоч і частина народних депутатів підтримала ідею законопроєкту № 7247, більшість погодилось, що він потребує суттєвого доопрацювання та переосмислення.
За результатами засідання Комітету депутати прийняли рішення не підтримувати законопроєкт №7247.
► Звертаємо увагу, що «голий оклад» абсолютної більшої посадових осіб місцевого самоврядування (відповідно до Урядової постанови № 268) з відрахуванням податків буде становити мінімальну заробітну плату. На думку АМУ, посадовці, які забезпечують життєдіяльність територіальної громади та усіх її жителів, повинні отримувати достойну зарплату.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)