21 / Червень, 2022
20 червня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про управління відходами» (законопроєкт №2207-1-д). Закон спрямований на стратегічне оновлення законодавства, що регулює систему управління відходами, він є рамковим для сфери управління відходами, але при цьому визначає чітку систему поводження з відходами, адже ця функція віднесена до повноважень органів місцевого самоврядування. Окрім того, Закон запроваджує європейську ієрархію поводження з відходами, відповідно до взятих Україною міжнародних зобов’язань.
Нагадаємо, що Асоціація міст України брала участь у розробці законопроєкту №2207-д та його доопрацюванні, подавала узгоджені з органами місцевого самоврядування та комунальними підприємствами пропозиції і зауваження. АМУ підтримала експертним висновком редакцію законопроєкту, напрацьовану парламентським Комітетом з питань екологічної політики та природокористування.
Ухвалений Закон «Про управління відходами» буде підписаний найближчим часом Головою Верховної Ради України та направлений на підпис Президенту України. Наступними діями, до яких долучиться АМУ, буде напрацювання центральними органами виконавчої влади підзаконної нормативно-правової бази, спрямованої на реалізацію норм закону.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)